Güvenli Alışveriş


Kapat
adios Premium ile Güvenli Alışveriş

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ve 22.02.2017 tarihli yazısı ve 29.12.2017 tarihli yazısı ile belirtildiği üzere; internetten alışveriş (e-ticaret) işlemlerine açık kalması için 31 Ocak 2018’e kadar onayı alınmamış olan bireysel kredi kartlarının, banka kartlarının ve ek kartların internetten alışveriş yetkileri kapatılmıştır.

 • Tüm bireysel Yapı Kredi kredi kartlarınız ve varsa bu kartlara bağlı ek kartlarınız ile Yapı Kredi bireysel banka kartlarınızın internetten alışveriş yetkilerini açmak için SMS ile AÇIK yazıp bir boşluk bırakarak kart üzerindeki müşteri numaranızı 4944’e SMS göndermeniz gerekmektedir. Onay vermek için göndereceğiniz SMS’ten herhangi bir ücret alınmayacaktır.
 • Kart özelinde internetten alışveriş yetkisini açmak için YETKI yazıp bir boşluk bırakarak yetkisini açmak istediğiniz kartınızın son 4 hanesini 4944’e ücretsiz gönderebilirsiniz.
 • Tüm bireysel Yapı Kredi kartlarınızın internetten alışveriş yetkilerini düzenlemek için Yapı Kredi İnternet Şubesi’ni veya Yapı Kredi Mobil Şube'yi ziyaret edebilir ya da 444 0 444 / 0850 222 0 444 nolu Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan işlem yapabilirsiniz.

Karar kapsamında sadece internetten alışveriş (e-ticaret) işlemleri bulunmakta olup kartlarınız ile yapacağınız talimatlı alışveriş (mail order) işlemleriniz mevcutta olduğu şekilde uygulanmaya devam edecektir.

BKM Express

BKM (Bankalar arası Kart Merkezi) Express nedir?

BKM Express hızlı ve kolay bir ödeme sistemidir. Kart sahibiyseniz BKM Express'e herhangi bir ücret ödemeden kaydolabilir; kart bilgilerinizi internette paylaşmadan alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik BKM Express'in iPhone ve Android uygulamalarını kullanarak para da gönderebilirsiniz.

BKM Express ne işe yarar?

 • Kart bilgilerinizi girmeden kolay alışveriş yaparsınız.
 • Yapı Kredi kredi kartı, banka kartı ve sanal kartlarınızı tanımlayabilirsiniz.
 • Kartınızı yanınızda taşımanıza, kart bilgilerinizi ezberlemenize gerek kalmadan hızlı ve güvenli işlem yaparsınız.
 • Alışverişlerinizde taksit yapabilir, aynı zamanda Worldpuan kazanmaya devam edersiniz.
 • Üstelik BKM Express kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?

 • Öncelikle bkmexpress.com.tr’ ye girerek e-posta adresiniz ve kendi belirleyeceğiniz şifre ile kayıt olmak gerekir. Kayıt sırasında hali hazırda kayıtlı değilseniz, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi kaydınız da gerçekleşecektir.
 • Kart Bilgileri adımından Yapı Kredi kredi kartı, banka kartı veya sanal kart bilgilerinizi girdikten sonra SMS ile cep telefonunuza gelecek tek kullanımlık şifreyi kullanarak işleminizi tamamlamalısınız.

Nasıl Kullanılır?

 • Eğer alışveriş yaptığınız internet sitesi, BKM Express anlaşmalı ise, ödeme sayfasında “BKM Express ile öde” seçeneğini işaretlemelisiniz.
 • Ardından açılacak sayfaya BKM Express kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmalısınız.
 • Ödemeyi gerçekleştirmek için sistemde tanımlı kartlarınızdan dilediğinizi seçerek SMS ile gelen tek kullanımlık şifreyi ekrana girmeniz yeterli.

Detaylı bilgi ve ücretsiz üye olmak için http://bkmexpress.com.tr/

BKM Express kampanyaları için tıklayınız.

BKM Express ile alışveriş yapabileceğiniz üye işyeri listesi için tıklayınız.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi (3D Secure)

adios Premium, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internetten güvenli alışveriş imkanı sunuyor!

Visa ve MasterCard'ın uluslararası geçerliliği olan 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi, internet alışverişi dünyasının 3 boyutu olan; müşteri, kart sağlayıcısı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını güvenli gerçekleştirmenizi sağlar. İnternetten güvenli alışveriş yapmak için artık tek yapmanız gereken adios Premium kartınız ile 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi'ne kayıt yaptırmanız.

3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) Sistemi Nedir?

3 Boyutlu Güvenlik sistemi, internetten güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan bir sistemdir. 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internet alışverişi sırasında; müşteri, banka ve işyeri arasındaki bilgi akışı özel şifre ve anahtarlar ile sağlanır. Bu sistemi entegre eden işyerlerinden alışveriş yapan kart hamilleri işlem sırasında bankanın güvenli ortamında 3D Secure şifresini girerek alışveriş yapmaktadır. Alışveriş esnasında cep telefonunuza gelen tek kullanımlık Akıllı SMS ile alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Sistem adios Premium için "Verified By Visa" güvencesiyle karşınıza çıkacaktır.

Sisteme Nasıl Kayıt Olunur?

3 Boyutlu Güvenlik sistemine kayıt olmak veya kayıtlı bilgilerinizi değiştirmek için tıklayınız.

Kayıt için istenilen bilgileri girdikten sonra yönlendirildiğiniz sayfada kişisel güvenlik mesajınızı oluşturmanız ve cep telefonu bilginizi tanımlamanız gerekmektedir. Dilerseniz kişisel güvenlik mesajınızı kendi belirleyeceğiniz bir mesaj ile değiştirebilirsiniz.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi üyeliğinizi gerçekleştirirken sahip olduğunuz tüm Yapı Kredi kartlarınızı tanımlamanıza gerek yoktur, bir kart için üyelik işlemi tamamladığında, varsa diğer Yapı Kredi kartlarınız (kredi kartı ve banka kartları) için de üyelik işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Akıllı SMS nedir?

Akıllı SMS cep telefonunuza sistem tarafından gönderilen tek kullanımlık onay şifresidir. Akıllı SMS gönderimi için ücret alınmamaktadır.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile Nasıl Alışveriş Yapılır?

Kayıt tamamlandıktan sonra 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi'ni kullanarak yapacağınız alışverişlerinizde kişisel güvenlik mesajınız size gösterilecektir. Ayrıca kayıt sayfasında belirlemiş olduğunuz cep telefonunuza gelecek Akıllı SMS şifreniz, size alışveriş esnasında Yapı Kredi tarafından sorulacaktır. Alışveriş sırasında kişisel güvenlik mesajınızı doğrulamanız ve cep telefonunuza gelen tek kullanımlık Akıllı SMS şifrenizi sisteme girmeniz alışverişinizi güvenle tamamlamanızı sağlayacaktır.

Chip & Pin

Chip & PIN işaretini gördüğünüz Üye İşyerleri'nde alışveriş yaparken sizden şifrenizi girerek işlemi onaylamanız istenecektir. Şifrenizle yurtiçi ve yurtdışındaki Visa kart sistemine bağlı otomatik veznelerden (ATM) nakit çekme ve Yapı Kredi ATM'lerinden (Tele24 ve Tele24 Plus) bakiye öğrenme, kredi kartı borcu ödemesi gibi çeşitli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Şifrenizi, 444 0 446 Yapı Kredi VIP Line'ı arayarak ya da Yapı Kredi İnternet Şubesi'ni kullanarak belirleyebilirsiniz.

Sanal Kart

adios Premium kartınıza bağlı olarak çalışan Sanal Kart, internet ortamında güvenle alışveriş yapabilmenizi sağlar. Başlangıç limiti "0" TL olup Yapı Kredi İnternet Şubesi'ni kullanarak, adios Premium'unuzdan Sanal Kartınıza istediğiniz miktarda limit aktararak Sanal Kart limitinizi belirleyebilir, böylece internet alışverişlerinizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

adios Premium kart bilgileriniz alışverişlerinizde güvence altındadır.

Sanal Kart'ınızın kart numarası ve güvenlik kodu, adios Premium kartınızdan farklıdır. Böylece alışveriş esnasında adios Premium bilgileriniz tamamen güvence altında olur.

Ayrıca Sanal Kart kart plastiği olarak var olmadığı, sadece Yapı Kredi İnternet Şubesi'nde görüntülenebildiği için kayıp/çalıntı riski taşımaz.

Sanal Kart'ınızın Hesap Kesim ve Son Ödeme tarihleri adios Premium kartınızla aynıdır.

Sanal Kart'ınız ile yaptığınız harcamalarınızı adios Premium Hesap Özeti'nizden ya da Yapı Kredi İnternet Şubesi'ne girerek takip edebilir, ödemelerinizi adios Premium kartınızla yapabilirsiniz