Harcama Taksitlendir


Nakit & Taksitli Nakit Avans

adios Premium'un "Harcama Taksitlendir" fonksiyonu sayesinde, peşin alışverişlerinizi taksitlendirebilir ya da taksitli alışverişlerinize taksit ekleyebilirsiniz.

Peşin alışverişlerinizi taksitlendirme başvurunuzu, Yapı Kredi Mobil üzerinden, Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden veya işlem anında cep telefonunuza gönderilen SMS ile yapabilirsiniz. Taksitli alışverişlerinize Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden taksit ekleyebilirsiniz.

Katılım Koşulları

 • Peşin harcamanızı taksitlendirme işlemini, Yapı Kredi Mobil üzerinden, Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden veya harcamanız sonrasında telefonunuza SMS gelen işlemleriniz için gün içinde SMS'i yanıtlayarak yapabilirsiniz.
 • Taksitli harcamanızı ek taksit ile taksitlendirme işlemini Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi'nde yer alan Harcama Taksitlendir fonksiyonu üzerinden yapabilirsiniz.
 • Peşin harcamalarınız için Harcama Taksitlendir, Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden 2 veya 3 taksit olarak gerçekleştirilmektedir. SMS ile yapılan taksitlendirmelerde taksit sayısı ve faiz oranı SMS detayında belirtilmektedir.
 • Taksitlendirme talep edilen harcamaların 2 taksite bölünmesinde %1,35 (KKDF ve BSMV dahil), 3 taksite bölünmesinde %2,70 (KKDF ve BSMV dahil) faiz oranı uygulanmaktadır. 
 • SMS ile iletilen taksitlendirme talepleri, harcamanın yapıldığı gün geçerlidir. Farklı günlerde iletilen taleplerde Harcama Taksitlendir işlemi yapılamamaktadır.
 • Taksitli harcamalarınıza Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden 1, 2 veya 3 taksit ekletebilirsiniz. Bir ek taksit için %1,35; 2 ek taksit için %2,70 ve 3 ek taksit için %4,05 faiz oranı uygulanmaktadır. Faiz oranlarına KKDF ve BSMV dahildir.
 • Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi aracılığı ile iletilen taksitlendirme talepleri dönem içinde yapılabilmektedir, Hesap Özeti kesildikten sonra iletilen taksitlendirme talepleri gerçekleştirilememektedir.
 • Daha önce Harcama Taksitlendir fonksiyonundan yararlanmış bir işlem için tekrar taksitlendirme yapılamaz.
 • Yasal düzenlemeler gereği Harcama Taksitlendir özelliği kuyum, telekomünikasyon, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemesi sektörlerinde; doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ve yurt dışında yapılan harcamalarda; hediye kart ve hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında geçerli değildir. Taksit kısıtı olan sektörlere ait ürünlerin de satıldığı iş yerlerinden peşin yapılan harcamalar sonradan taksitlendirilememektedir.
 • Elektronik eşya alımlarında en fazla 3 taksit, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda en fazla 6 taksit, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde en fazla 9 taksit, tablet alımları hariç bilgisayar alımlarında, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda en fazla 12 taksit, taksite açık diğer sektörlerde en fazla 12 taksit yapılabilmektedir.
 • Kampanya katılımı için SMS gönderim bedeli GSM operatörlerinin kendi tarifeleri üzerinden belirlenmektedir.
 • Harcama Taksitlendir özelliği POS üzerinden gerçekleşen harcamalar için geçerlidir.
 • Yapı Kredi, peşin harcamaların taksitlendirmesi işlemlerinde uygulanan faiz oranlarını dilediği zaman değiştirme yetkisine sahiptir.

Tüm kart işlemlerinizi Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden hızlı ve güvenli yapabilirsiniz.

kk-giris