Kredi Kartı Ödeme Güvencesi


Kapat
Kredi Kartı Ödeme Güvencesi

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, işler yolunda gitmediğinde, kredi kartı borçlarınızı öder. Kredi kartı borcunuzun yük olmayacağını bilmek sizi güvende hissettirecek.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi;

  • Bordrolu çalışanlar için istem dışı işsizlik,
  • Serbest meslek sahipleri ve devlet memurları için geçici iş göremezlik,
  • Öğrenciler, ev hanımları ve emekliler için kaza veya hastalık sonucu 7 günden daha uzun süre hastaneye yatma durumunda ileriye yönelik taksitlerinizi de içeren son Hesap Özeti’nizdeki toplam kredi kartı borcunuzun ödenmesini güvence altına alır.

Siz tekrar iş buluncaya, iş başına dönünceye veya iyileşinceye kadar geçecek sürede, kredi kartı borçlarınızın büyüyen bir yüke dönüşmesini önler.

Çalışma durumunuz değiştikçe yararlanacağınız teminatlar da değişir. Yani her durumda kredi kartı ödemeleriniz güvence altındadır.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, aynı zamanda bir yaşam sigortasıdır. Sigorta süresi içinde olası bir yaşam kaybı veya tam ve daimi maluliyet durumunda da kredi kartı borcunuz güvence altındadır.

Priminiz ileriye dönük taksitlerinizi de içeren kredi kartı Hesap Özeti’nizdeki, aylık toplam borcunuzun %1'i kadardır. Eğer borcunuz yoksa prim ödemezsiniz.

Örneğin son kredi kartı ekstrenizdeki toplam borç tutarınız 1.000 TL ise bu tutarın karşılığı olan 10 TL'lik sigorta priminiz, takip eden Hesap Özeti dönemine yansıyacak şekilde kredi kartınızdan tahsil edilir. En fazla prim tutarı aylık 100 TL'dir.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi’ne tüm Yapı Kredi kredi kartlarıyla başvurulabilir.

Bu sigortadan, World Business kart hariç, tüm Yapı Kredi kredi kartı sahipleri yararlanabilir.

Sigortaya giriş yaşı 18-60 arasıdır. Siz aksini belirtmedikçe her yıl otomatik olarak yenilenecek sigortanızla bu güvenceden uygun şartlarda 65 yaşına kadar yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi teminatlarınızla ilgili bilmeniz gereken önemli konular için tıklayınız.