Sigortalar


Kapat
Sigortalar

Kayıp/Çalıntı Güvencesi

adios Premium kartınızın kaybolması ya da çalınması gibi kötü amaçlı kullanımlara karşı “Kayıp/Çalıntı Güvencesi” bulunmaktadır. Bu tür durumlarda yapmanız gereken tek şey, durumu anında 444 0 446 Yapı Kredi VIP Line'a bildirmektir.*

* Bildiriminden önceki 24 saat içerisinde gerçekleşen kötü amaçlı kullanımlardan doğan zararlardan, 150 TL ile sınırlı olmak üzere kart hamili sorumludur.

Alışveriş Güvencesi

Alışverişleriniz güvence altında...

adios Premium ile satın aldığınız eşyalar çalınma, kaybolma ya da zarar görme halinde Alışveriş Güvencesi kapsamındadır. Alışveriş Güvence'niz, ek kartlarınızla satın aldığınız eşyalar da dahil olmak üzere, yalnızca Türkiye'de değil, tüm dünyada geçerlidir.
adios Premium ile yaptığınız alışverişler 60 gün süreyle Alışveriş Güvencesi kapsamında olup, eşya başına 500 Euro, olay başına 1.500 Euro teminat altındadır.

Alışveriş Güvencesi'nden yararlanmak istediğinizde 444 0 446 Yapı Kredi VIP Line'ı arayabilirsiniz.

* Alışveriş Güvencesi talebi sadece adına kredi kartı hesabı bulunan asıl kart sahibi tarafından yapılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Seyahat Sigortası

Yurt dışındayken de güvence altındasınız!

adios Premium ile yurt dışı seyahatlerinizde geniş kapsamlı sigorta güvencesine sahipsiniz.

  • Ferdi Kaza Sigortası (teminat 90.000 Euro'dur. 16 yaş ve altı çocuklar için 5.000 Euro'dur.)
  • Acil Tıbbi Harcamalar & Acil Tıbbi Nakiller & Cenaze Nakli (toplam teminat 30.000 Euro’dur. Acil tıbbi harcamalar için muafiyet bedeli 160 Euro’dur.)
  • Kayıp Bagaj Teminatı (1000 Euro’ya kadar teminat altındadır. Muafiyet 80 Euro’dur.)
  • Gecikmeli Kalkış (En fazla 12 saate kadar sigorta kapsamında olup, ilk 4 saatten sonra maksimum teminat 100 Euro’dur.)
  • Bagaj Gecikmesi (Bagajın ilk 12 saatten sonra gecikmesi için maksimum teminat 100 Euro’dur.)
  • Seyahat İptali (1.500 Euro’ya kadar teminat altındadır.)

Yurt dışı seyahat sigortası ile yurt dışı seyahatlerinde vize işlemlerinde talep edilen sigorta poliçesini ayrıca almanıza gerek kalmaz.
Sigorta kapsamından faydalanabilmek için kart sahibinin kendisiyle birlikte seyahat eden eşinin ve 19 yaşından küçük çocuklarının (herhangi bir öğrenim kurumuna devam etmesi halinde 24 yaşından küçük) seyahat biletlerinin tamamının (gidiş-dönüş ve tüm ilave parkurlar) adios Premium kartla ödenmiş veya puanla alınmış olmalıdır. (Puan ile alınan biletler seyahat iptali sigortasının kapsamı dışındadır.)

Sigorta kapsamından yararlanma koşulları, sigorta istisnaları ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.